Кожна людина хоча б раз у житті пробував клеїти шпалери. У кого-то цей досвід був успішним, у інших - не дуже. Звичайно, завжди заманливо найняти майстрів і через кілька днів прийти і побачити готовий результат. Але можна спробувати зробити це самому, тим більше що поклейка паперових шпалер не є чимось складним. Сьогодні ми поговоримо про те, як клеїти паперові шпалери, щоб отримати задоволення від процесу і гідний результат у підсумку.
Незважаючи на велику кількість вибір, безсумнівним фаворитом залишаються паперові шпалери. Вони не виходять з моди і з кожним роком стають все краще і цікавіше.
вони коштують дешево.
в продажу великий вибір дизайнів.
шпалери не виділяють шкідливих речовин.
легко клеяться, тому можна не звертатися до фахівців.
Мінуси теж є. Паперові шпалери не відрізняються високою міцністю, і до того ж швидко вигоряють на сонці.
Перед тим як розповісти, як клеїти шпалери на паперовій основі, важливо розділити всю роботу на кілька важливих етапів.
1-й етап - просочення
Цей етап багато ігнорують і абсолютно даремно. Поверхня потрібно обробити спеціальними антисептичними засобами, щоб запобігти появи на поверхні цвілі і грибка.
2-й етап - грунтування
Пропустити цей етап не можна. Завдання грунту полягає в тому, щоб "прибити" пил на стіні до основи, що захистить від утворення грудок після нанесення клею. Також грунтовка сприяє більш надійному зчепленню полотна з поверхнею.
Поклейка шпалер
3-й етап - сортування
Купуючи шпалери рулонами, важливо простежити, щоб вони були з однієї партії, тому як якщо вони будуть з різних, є ризик придбати продукцію з помітними відмінностями. Якщо така партія все-таки попалася, то її можна використовувати при обклеювання стіни за меблями або в районі віконних прорізів.
4-й етап - розмітка стіни
Використовуючи схил потрібно визначити і відзначити вертикальні лінії на поверхні, які стануть орієнтиром при наклеюванні шпалер.
5-й етап - нарізка смуг
Тут важливо розуміти, що рідко які стіни мають строгу форму п'ятикутника, що важливо враховувати при нарізанні смуг. Рекомендовано залишати запас сантиметрів 10-15.
6-й етап - обмазка
Чи потрібно мазати стіну клеєм при поклейке паперових шпалер? Потрібно! Вертикальних і горизонтальних рухом кисті потрібно нанести клей тонким шаром на полотно. Слідкуйте за тим, щоб не було необроблених ділянок, інакше це може привести до появи повітряних бульбашок.
7-й етап - обклеювання. Як клеїти паперові шпалери без бульбашок
Багатьох людей, які планують виконати процес обклеювання самостійно, хвилює питання як поклеїти паперові шпалери одному? В цьому випадку слід сказати, що підготовчі роботи можна виконати самостійно, але безпосередньо процес обклеювання краще робити вдвох. Починати клеїти коштує від віконного отвору або кута, зверху вниз. Також важливо за допомогою валика від середини до країв прокатати смугу, щоб не залишалося ніяких пустот. Якщо з'явиться великий міхур, його можна проколоти тонкою голкою.
Особливої уваги вимагає обклеювання шпалер ділянок в місцях розташування розеток і вимикачів. Важливо включити на автоматі напруга і зняти кришки. Після того як буде наклеєна смужка, ви зможете прорізати отвір, скориставшись, наприклад, ножицями для манікюру.
Правильний вибір клею - вже половина успіху всієї справи. Важливо розуміти, що тип клею повинен відповідати типу шпалер. Зверніть увагу на етикетку, де може бути вказана ця інформація. Якщо її немає, то клей потрібно купувати, орієнтуючись на тип основи шпалер. Не варто використовувати легкий клей при роботі з важкими шпалерами і навпаки. Багато майстрів рекомендують додати в шпалерний клей трохи ПВА, щоб шпалери трималися краще.
Перед обклеюванням шпалер завжди не зайвим буде додатково ознайомитися з інформацією по цій темі, подивитися відеоролики, заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти і повністю звільнить день від інших справ, щоб зосередитися на цьому не дуже простому, але відповідальному і цікавій справі.